Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | juni 2022 | Nieuwsbrief | 1 min lezen

BestuurdersCentraal Deventer zet studenten in als junior bestuursadviseurs.

Acht studenten van de opleiding bestuurskunde in Deventer hebben de afgelopen maanden meegelopen met zes besturen van vrijwilligersorganisaties.

Zij mochten zich vanuit het Stadslab van Saxion 80 uur inzetten als junior bestuursadviseur. In die tijd werken ze aan een opdracht en lopen ze mee met een bestuur. Hierdoor maken deze jongeren kennis met bestuurlijk vrijwilligerswerk, ze wonen bestuursvergaderingen bij en ervaren zelf hoe het er in een bestuur van een vrijwilligersorganisatie aan toe gaat.

Doel is om hen enthousiast te maken voor bestuurswerk, maar bijkomend voordeel is ook dat ze deze ervaring meenemen in hun latere werk, zodat ze een goed beeld hebben van wat er komt kijken bij het besturen van een vrijwilligersorganisatie.

Het project startte met een “pitchavond”. Studenten en besturen stelden zich voor en gaven hun voorkeur aan voor een match met een organisatie of student.

Zo gingen Jan en Sharon naar Humanitas, Jordi naar Stop Pesten Nu, Noelle en Liza naar MKB Deventer, Famke naar DSC Handbal, Kirsten en Kim naar de bibliotheek en Timur naar het CDA Deventer

 

De studenten kregen vanuit BestuurdersCentraal een introductietraining over de “vereniging anno 2022”. Gewapend met deze achtergrondinformatie zijn ze aan de slag gegaan.

We sluiten op 5 juli a.s. het project af met een bijeenkomst waar de studenten het resultaat van hun opdracht presenteren en een advies geven aan hun bestuur met tips over hoe zij aantrekkelijk kunnen blijven/worden voor jongeren.

In onze volgende nieuwsbrief delen we deze tips graag met jullie!

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Met de Sociale Hypotheek investeren in ontmoetingsplekken

| Nieuwsbrief

Staat jullie wijkcentrum, buurthuis, sportkantine, buurtcafé of de wijktuin voor een uitdaging? Of is er behoefte aan meer gezelligheid en verbinding in de wijk? De provincie Overijssel geeft een steuntje in de rug door de Sociale Hypotheek voor Multifunctionele Accommodaties (MFA) Uniek aan dit concept is dat het opgenomen bedrag niet wordt afgelost met geld, maar met vrijwilligerswerk. Het gaat dan om nieuwe activiteiten die ten behoeve komen van het algemeen belang van het dorp. Zo heeft DSV Diepenveen met de Sociale Hypotheek een deel van haar clubhuis kunnen renoveren. Als tegenprestatie hebben de vrijwilligers een deel van het werk op zich genomen. Per aanvraag wordt een maximaal bedrag van 15.000 euro verstrekt. Klik hier voor het aanvragen van een Sociale Hypotheek of meer info.
Lees meer

Stand van zaken dé Deventer Doet pas

| Nieuwsbrief

Afgelopen weekend ontvingen wij het vervelende bericht van Groupcard dat zij failliet verklaard zijn. Groupcard faciliteerde dé Deventer Doet pas. Deze pas is door het faillissement helaas met onmiddellijke ingang stopgezet. Dit betekent voor nu het volgende: Het is niet meer mogelijk om cadeaukaarten te verzilveren. Het systeem is per direct uitgeschakeld. Verzilveringen die hebben plaatsgevonden in de periode tot en met 27-07-2025, worden wel uitbetaald aan de betreffende partners. Klanten die nog een cadeaukaart met tegoed hebben, kunnen deze helaas niet meer gebruiken. Op dit moment wordt gekeken naar de mogelijkheden van een doorstart. We adviseren daarom om de passen goed te bewaren. Lees hieronder het bericht van Groupcard: Beste relatie, Hierbij informeren wij u over de laatste ontwikkelingen binnen Groupcard. Eerder hebben we u laten weten dat voorlopige surseance van betaling is verleend aan Groupcard Holding B.V., Groupcard Solutions B.V. en Groupcard Commercial B.V. Inmiddels is voor deze entiteiten het faillissement uitgesproken. De afgelopen weken heeft de bewindvoerder mr. C. Dullaart zich samen met het bestuur van Groupcard ingespannen om partijen te vinden die (onderdelen van) de dienstverlening van Groupcard willen overnemen en continueren. Helaas hebben deze inspanningen tot op heden voor de lokale cadeaukaarten nog geen vruchten afgeworpen. Tot onze spijt moeten we u daarom mededelen dat de lokale cadeaukaarten die Groupcard faciliteert, niet langer kunnen worden voortgezet. De cadeaukaart die in uw gemeente wordt aangeboden, wordt met onmiddellijke ingang stopgezet. Dit betekent het volgende: · Het is vanaf dit moment niet meer mogelijk om cadeaukaarten te verzilveren. Het systeem is per direct uitgeschakeld. · Verzilveringen die hebben plaatsgevonden in de periode tot en met 27-07-2025, worden wel uitbetaald aan de betreffende partners. · Klanten die nog een cadeaukaart met tegoed hebben, kunnen deze helaas niet meer gebruiken. Op dit moment wordt gekeken naar de mogelijkheden van een doorstart. We adviseren daarom om de passen goed te bewaren. Aangesloten partners worden ook geïnformeerd over het bovenstaande. Zij kunnen eventuele klanten met een cadeaukaart doorverwijzen naar https://www.claimsagent.nl Met vriendelijke groet, Team Groupcard
Lees meer

Ons jaarverslag 2024 is uit!

| Nieuwsbrief

Vol trots presenteren wij ons jaarverslag 2024 ! Lees het lekker door en laat ons weten als je ideeën hebt hoe we ons werk nog beter kunnen doen. Heb je vragen of suggesties? Laat het ons gerust weten via [email protected]
Lees meer