Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | december 2022 | Nieuwsbrief | 1 min lezen

Deventer bedankt vrijwilligers met bloemen aan huis

Door

Kariene Bottichio

Op 7 december, de nationale dag van de vrijwilliger, bedankte Deventer haar vrijwilligers. Deventenaren konden van tevoren vrijwilligers opgeven die zij een bloemetje gunden.

Twee wethouders, diverse raadsleden en medewerkers van Deventer Doet verrasten die dag ongeveer 300 vrijwilligers (variërend van 14 jaar tot ruim 95 jaar) persoonlijk, aan huis én totaal onverwacht met een bos bloemen. En in sommige gevallen ook nog met een gedicht van stadsdichter .


‘De vele vrijwilligers maken de Deventer stad en dorpen socialer, sportiever, groener en mooier op veel manieren’, aldus wethouders Rob de Geest en Marcel Elferink, die zelf ook diverse bloemen overhandigden. ‘Het is een bijzondere groep Deventenaren, die wij graag persoonlijk onze waardering laten zien.’ Vele vrijwilligers waren geëmotioneerd toen ze de bos bloemen ontvingen en hoorden wie hen genomineerd hadden en waarom. Ook voor de bezorgers was het een mooie dag, vol met ‘kippenvelmomenten’.  


Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

MDT op het Stormink: Leerlingen maken maatschappelijke impact

| Nieuwsbrief

Op het Stormink is het programma Maatschappelijke Diensttijd (MDT) weer van start gegaan! Iedere maandag zetten leerlingen van het Stormink zich een dagdeel in op een maatschappelijke plek die bij hun interesses past. Dit waardevolle onderdeel van het talentprogramma van het Stormink biedt door samenwerking met Deventer Doet maatwerk, zodat elke leerling op zijn of haar eigen manier kan groeien en leren. De betrokken coaches van Deventer Doet, Bo en Chemi, begeleiden de leerlingen bij het vinden van een passende plek. Voor de zomervakantie zijn de voorkeuren geïnventariseerd, en in de zomer is er hard gewerkt om voor iedereen een inspirerende omgeving te vinden. Op 15 september maakten de leerlingen kennis met hun maatschappelijke plek — en deze week zijn ze écht begonnen! De diversiteit aan projecten is groot: van helpen bij de buurtkamer van Humanitas tot actief zijn op een manege. Zo krijgt elke leerling de kans om zijn of haar talenten te ontdekken en intrinsieke motivatie te versterken. We zijn ontzettend trots op de inzet van de leerlingen. Met MDT werken ze niet alleen aan persoonlijke ontwikkeling, maar leveren ze ook een waardevolle bijdrage aan de samenleving.
Lees meer

Jongeren hebben een topdag bij De Lions festival

| Nieuwsbrief

Op zondag 7 september was het eerste Lions Jongerenfestival bij Boer ’n Buffel in Diepenveen. Dit was een groot succes met veel blije gezichten. Jongeren krijgen behoorlijk wat op zich af tegenwoordig. Online en offline. Dit is o.a. terug te zien in cijfers over mentale gezondheid en eenzaamheid onder jongeren. Die zijn in de leeftijdsgroep 16-34 jaar helaas het hoogste. De Lionsclubs (*) in Deventer wilde hier graag wat mee en hun netwerk hiervoor inzetten. Hiervoor hebben ze samenwerking gezocht via partners van Deef Deventer. Een groot succes Het was een groot succes en de jongeren die aanwezig waren hebben allemaal genoten. Zoals één van de jongeren zei “Als ik dit had geweten, had ik meer vrienden meegenomen!”. Het thema van het festival was: “Als je iets spannend vindt, durf je dan door te pakken? Op het festival waren verschillende activiteiten te doen: een professioneel stuntman daagde bezoekers uit om (veilig begeleide) stunts te doen, die je normaal niet zou durven. Onder andere met vuur. Er waren yoga sessies, escaperoom, muziek, foodtrucks, cabrio rijden in een echte Porsche, Ferrari, Maserati of Mustang en een wandeling door de natuur inclusief bomen en buffels knuffelen. De sportauto’s trokken veel interesse. Nadat de jongeren waren ingestapt werd de vraag gesteld: “We gaan door Deventer rijden: waar wil je gezien worden?..” Dat leverde hele mooie ritjes op en een dikke glimlach! De jongeren kwamen via verschillende organisaties uit Deventer naar het festival, of via eigen vriendenkring. Er waren ook verschillende jongerenbegeleiders aanwezig van de betrokken organisaties. De activiteiten zorgden voor een leuke mix, het ontstaan van nieuwe contacten en dingen proberen die je nog nooit hebt gedaan. Dit smaakt naar meer! Dit festival is tot stand gekomen in een samenwerking tussen De Lions Clubs uit Deventer met Carinova Jonge Mantelzorgondersteuning en jongerenorganisaties Impacter en The Mall. Volgend jaar willen de betrokken partijen het graag herhalen en groter maken. De Lions: “We hebben een groot netwerk met onze clubs en onze mensen willen zich graag vrijwillig inzetten voor dit mooie doel. Volgend jaar willen me met meer jongerenorganisaties samenwerken”. We zoeken meer jongerenorganisaties voor samenwerking De opstart voor volgend jaar start dit najaar al. De huisige organisaties zoeken samenwerking met nog veel meer jongerenorganisaties voor volgend jaar. Wil jouw jongerenorganisatie ook meedoen in de organisatie of met jouw groep jongeren ook komen? Stuur dan even een mail naar: [email protected] , dan ontvang je een uitnodiging. (*) Een Lionsclub is een lokale charitatieve serviceclub, onderdeel van het wereldwijde Lions International, waar vrijwilligers op vriendschappelijke basis samenwerken om geld in te zamelen en te helpen bij lokale en internationale projecten. Ze richten zich op maatschappelijke thema’s. Meer info over Deef Deventer: https://deefdeventer.nl/
Lees meer

Ontmoeten, verbinden, meedoen bij Deventer Doet!

| Nieuwsbrief

Week van de Verbinding Vanaf woensdag 24 september t/m woensdag 1 oktober is in Deventer 'de Week van de Verbinding'. Er zijn in deze week ruim 60 activiteiten door de hele stad, waarin aandacht voor elkaar, ontspanning en plezier centraal staat. Een van de activiteiten vindt plaats bij Deventer Doet zelf: 'ontmoeten, verbinden, meedoen!' waar je middenin de Kleine Overstraat in gesprek gaat met 'verbinding'. Met een extra lekker bakje koffie van Kaldi ga je aan de hand van verschillende gesprekskaartjes in gesprek over verbinding: 'welke nieuwe verbinding zou jij komend jaar aan willen gaan?' of 'wanneer voel jij je verbonden?' zijn voorbeelden van vragen. Talent voor verbinding Dus misschien heb jij wel een verborgen talent voor verbinding en zoek jij naar manieren om dit in te zetten of ben je juist op zoek naar extra verbinding met je omgeving! Wellicht kunnen we je na het gesprek wel koppelen aan een van onze 'maatjes'. Je bent van harte welkom op woensdag 24 september, donderdag 25 september en woensdag 1 oktober (tussen 10-14 uur) op de Kleine Overstraat 75a voor 'ontmoeten, verbinden, meedoen!' Aanmelden is niet nodig. Zien we je dan?
Lees meer