Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | mei 2023 | Nieuwsbrief | 2 min lezen

Zonnige lancering Deef campertour: buurthuis op wielen

Door

Paulien Boven

Camper Deef is het rijdend buurthuis van Deventer. Een plek waar elke Deventenaar welkom is en waar je je thuis mag voelen. Het vakantiegevoel op eigen stoep. Op 8 mei is Camper Deef gedoopt op het Grote Kerkhof (voor het gemeentehuis) door wethouder Rob de Geest. Daarna vertrok Camper Deef naar de eerste wijk: Knutteldorp. In de komende tijd gaat camper Deef op reis naar De Hoven, het Centrum, Rivierenwijk, Bathmen en de Vijfhoek en daarna nog vele andere wijken en dorpen van Deventer.

Waarom Camper Deef?

Uit onderzoek van de GGD onder ruim 15.000 Deventenaren blijkt dat 46% zich regelmatig sociaal of emotioneel alleen voelt. En 13% voelt zich zelfs ernstig eenzaam. De 24 partners die aangesloten zijn bij het netwerk Deef hebben de krachten gebundeld en zetten zich in voor een gezamenlijke, meerjarige aanpak. Kartrekker Elise Steunebrink van Deventer Doet legt uit: ‘De gezamenlijke keuze voor een rijdend buurthuis, is gebaseerd op een succesvolle Rotterdamse aanpak. Stichting De Tijdmachine, een van de partners in Deef, is grondlegger hiervan. Een campertour vorig jaar in 3 wijken in Deventer werd zo goed ontvangen door zowel inwoners als samenwerkende partijen, dat het dit jaar wordt voortgezet met een eigen Deventer camper.’

Inmiddels heeft de aanpak ook landelijk een grote prijs gewonnen, de ZorgSaamWonen Award 2022 van o.a. het ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport. Een aantal (grote) steden in Nederland volgt de ontwikkeling in Deventer met interesse en kijkt naar een soortgelijke aanpak.

 

Tijd voor elkaar

Op de eerste dag had Camper Deef een vliegende start. Nieuwsgierige buurtbewoners kwamen kijken en genoten van een kopje thee/koffie, wat lekkers en een praatje of een goed gesprek. Het initiatief werd warm ontvangen en de camper werd aan alle kanten bewonderd. De partners spraken met 29 Deventenaren en er werden 3 mensen meteen al verder op weg geholpen met hun sociale wens. Door de uitnodigende sfeer rond de camper sluit iedereen gemakkelijk aan en komen de partijen met Deventenaren in gesprek die ze normaal gesproken niet snel tegen het lijf lopen. ‘Initiatieven als dit worden te weinig aangeboden’, aldus een dame die even kwam buurten. ‘Gewoon in rust even tijd voor elkaar hebben.’

Ontmoeten en verbinden

Lin van Mourik van Stichting De Tijdmachine: ‘We nodigen ook altijd uit aan de deur. Zo weten mensen dat we er staan en wat er te doen is. Camping life werkt aanstekelijk: rust, gezelligheid en tijd voor elkaar. Bezoekers vertellen elkaar over leuke weetjes, uitjes of evenementen in de stad. Je leert en hoort een hoop over Deventer op zo'n dag. Deventer bruist van de mooie initiatieven en leuke buren en die helpen we graag verbinden. We proberen erachter te komen in een gesprek of iemand sociale wensen heeft en kijken dan of we die kunnen helpen uitkomen. Een familielid die je lang niet hebt kunnen zien, weer eens bezoeken bijvoorbeeld. Als we een ideetje opperen en we zien iemands ogen glinsteren dan weten we dat we op de goede weg zitten.’

Kijk hier voor een impressie van Salland1: https://youtu.be/Chgan69R2og

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Doneer een damesfiets voor Oekraïners in Deventer

| Nieuwsbrief

Voor de mensen die gevlucht zijn uit de oorlog in Oekraïne zijn we dringend op zoek naar damesfietsen voor volwassenen voor de locatie Keulenstraat 18 in Deventer. Gebruiksklaar en in goede staat. Heb jij een fiets, het liefst een damesfiets, die goed is en toch maar in de schuur staat? Dan doe je iemand een heel groot plezier met jouw fiets. Met jouw gedoneerde fiets worden de mensen wat mobieler, wat een groot verschil kan maken voor de vluchtelingen. Fietsen kunnen gebracht worden aan de Keulenstraat 18 in Deventer. Meld bij de beveiliging dat je een fiets komt doneren. Zij nemen jouw sleutel dan in ontvangst. We verloten een Dé Deventer Doet pas van 50 euro die je bij tal van lokale winkels kunt verzilveren. Daarnaast wordt er een thuis shirt verloot onder de donateurs van Go Ahead Eagles ter waarde van 80 euro, welke beschikbaar wordt gesteld door IClean Carwash. Er staat een bus waar je je emailadres kunt deponeren als je wilt meedingen naar 1 van de prijzen. Na 22 mei krijgen de winnaars automatisch bericht. Uw fiets betekent een stukje vrijheid. Alvast dank namens de Oekraïense vluchtelingen.
Lees meer
AutoMaatje

Jarig ANWB AutoMaatje Deventer zoekt vrijwilligers

| Nieuwsbrief

Begin mei vierde ANWB AutoMaatje Deventer haar 1 jarig bestaan! Bij het initiatief helpen vrijwilligers minder mobiele inwoners, voor wie regulier vervoer zoals OV of taxi en sociaal vervoer niet altijd een optie is, weer op weg. Inmiddels hebben de 50 vrijwilligers al ruim 1700 ritten gereden, in Deventer en omstreken, maar ook vanuit Deventer naar de rest van Nederland. ‘Het is heel dankbaar en we hebben aardig wat mensen weer op weg geholpen. We hebben in een jaar een mooie start gemaakt en al veel Deventenaren geholpen. Soms door tijdelijk te ondersteunen, of voor langere tijd’, geeft coördinator Elise Steunebrink aan. Ruim 200 Deventenaren dankzij vrijwilligers weer meer op pad De vrijwilligers van ANWB AutoMaatje zorgen met hun eigen auto ervoor dat minder mobiele inwoners weer makkelijker kunnen deelnemen aan het sociale en maatschappelijke leven. Door samen op pad te gaan. Inmiddels zijn er 205 deelnemers die gebruik maken van dit netwerk, waaronder Annemarie. ‘De charme is dat je van tevoren niet weet met wie je meerijdt. Het is elke keer een leuke verrassing. Elke vrijwilliger doet dit met dezelfde toewijding en het voelt altijd vertrouwd en gezellig. Na een poos leer je de vrijwilligers wel kennen. Ik heb altijd veel plezier onderweg en vind het vaak gewoon jammer als we weer bij de bestemming zijn.’ Vrijwillige AutoMaatjes en AutoMatchers gezocht Door de grote groei is het initiatief opnieuw op zoek naar vrijwillige chauffeurs. ‘Zij zijn veel meer dan alleen een vrijwillige chauffeur, zij zijn ook een maatje’, legt Steunebrink uit. ‘De onderlinge betrokkenheid en het werkplezier is groot. Het geeft voor allen veel voldoening om plaatsgenoten weer op weg te helpen die vastlopen in mobiliteit. Mooi om ook te zien, dat sommige mensen het na een poos zelf weer kunnen organiseren of zelfs zelf vrijwilliger worden.’ Info en vacatures Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden als vrijwilliger via onderstaande vacatures of een email sturen voor meer informatie naar [email protected] . Loop je als organisatie tegen vervoersproblemen aan, dan denken we graag mee. Neem dan contact op met de coördinator: [email protected] Voor de vacature voor chauffeur, klik hier . Voor de vacature voor planner, klik hier . Contact De vrijwilligers van het servicepunt zijn elke werkdag (m.u.v. feestdagen) bereikbaar van 9-12 uur op nummer: (0570) 781 781.
Lees meer

"Met een tevreden gevoel de deur uit"

| Nieuwsbrief

Interview
Lees meer