
Hallo allemaal,
Mijn naam is Renate Bouwmeester en ik ga bij Deventer Doet een nieuw item vormgeven.
Ik ga vlogs maken voor organisaties, verenigingen en stichtingen om meer aandacht te vragen voor hun vrijwillige vacatures.
Wil jou organisatie ook een inspirerend filmpje om vrijwilligers te werven, dan is dit een leuke creatieve manier.
Je kunt dan contact opnemen met Kariene.
Vriendelijke groet,
Renate Bouwmeester
Gerelateerde blogposts
Training 8 juli: "Eenzaamheid signaleren & verminderen"
De laatste vrije plekken. Deventer Doet nodigt graag functionarissen en vrijwilligers uit, die regelmatig te maken hebben met eenzaamheidsvraagstukken in hun functie, om deze enorm waardevolle training te komen volgen.
‘Eenzaamheid Signaleren & Verminderen'
“Vereenzaming gericht aanpakken lukt pas als je het gericht herkent”
Inleiding
Weet jij verschillende vormen van eenzaamheid te herkennen? De gedragspatronen die hierbij horen?
En als je het type hebt herkend, weet je dan ook wat deze persoon nodig heeft?
Weet je hoe je het gesprek aan kan gaan zonder dat het ongemakkelijk wordt?
Er is vorig jaar, in opdracht van de coalitie Deef, een succesvolle training ontwikkeld over de signalering en aanpak van eenzaamheid. Een training die de mensen in jouw organisatie helpt om gerichter te signaleren en gerichter hulp te bieden. Praktisch en toepasbaar, zodat je er ook echt mee aan de slag kan. Op deze manier willen we werken aan de signalering en interventie bij eenzaamheid binnen de gehele gemeente Deventer. De training wordt gegeven door onze deskundige in eenzaamheidsvraagstukken; Erna Lammers.
Inhoud van de training
Nieuwste inzichten, onderzoeken, kengetallen en benaderingen van eenzaamheid binnen het raamwerk van de kwaliteit van leven
Kennis over typen eenzaamheid naar oorzaak, behoefte en houding
Kennis over typen coping strategieën (manieren hoe mensen daarmee omgaan)
Het combineren van de opgedane kennis en vaardigheden.
Gesprek kunnen aangaan vanuit presentie-houding
Weten wanneer en naar wie je kan doorverwijzen door kennis van sociale kaart en mogelijke interventies
Eindresultaat
Cursisten:
Beschikken over algemene kennis over eenzaamheid,
Weten wat kan helpen en bij wie
Zijn zich bewust dat zij geen eenzaamheid kunnen oplossen, maar dat zij de ander kunnen ondersteunen in het vinden van een manier om de eigen eenzaamheid aan te pakken
Weten waar ze het opgevangen signaal het beste kunnen oppakken en/of doorgeven
Reactie cursist:
“Oh, ik moet gelijk aan een aantal mensen denken en weet nu ook hoe ik dat gesprek moet voeren, super!”
Praktische informatie
Duur: Training van 1 dagdeel (ochtend) met inleidende documentatie als zelfstudie vooraf.
Programma
Datum: dinsdag 8 juli
08:30 Start
- Introductie, samenvatting gestuurde basisinfo
- Signalen herkennen
- Profielen
- Coping: hoe gaan mensen ermee om
- Werken met persona’s
10:30 Pauze
- Bespreken persona’s
- Wat werkt bij de aanpak van eenzaamheid
- Gesprekstechniek
- Eigen ervaringen
12:30 Afsluiting
Maximaal aantal deelnemers: 14 personen per training
Voor meer informatie over deze training, stuur je vraag naar: [email protected]
Voor meer informatie over het netwerk Deef, kijk op: https://deefdeventer.nl/
Lees meerBeleef het mee: Verhalen die Raken in MIMIK op 10 juli!
Nog nooit zijn we met zoveel mensen tegelijk op aarde geweest.
En nog nooit hebben zoveel mensen tegelijk zich alleen gevoeld.
In een land waar verbinding wordt geassocieerd met het knikkend appen in een trein, met gebogen hoofd in je eigen wereld leven. Waar verbinding ons eerder uit elkaar lijkt te drijven dan met elkaar in contact brengt. In een leegte die daarin ontstaat, nemen wij je graag mee in een hartverwarmende theaterbeleving.
Een avond waarin we op zoek gaan naar oprechte verbinding in een wereld vol schijn. Een avond vol kunst, spel en beleving. Een beleving die mensen thuis laat komen. Bij elkaar en bij zichzelf. Waar nieuwe contacten worden gelegd en oude hersteld. Een avond waar iedereen een rol speelt (jij ook als je wilt). Waar echte verhalen samenkomen en waar je met een vervuld hart weer weggaat.
Kaartjes zijn te reserveren via de website van MIMIK voor 4,25 euro en zijn inclusief een drankje in de pauze :
https://www.mimik.nl/agenda/verhalen-die-raken-10039862
________________________________
Sfeerimpressie: https://www.youtube.com/watch?v=r5AXKUO4IA8&t=3s
Artikel in de Stentor van de laatste voorstelling:
https://www.destentor.nl/deventer/deventer-mannen-stellen-zich-kwetsbaar-op-in-voorstelling-we-willen-bezoekers-uit-hun-stoel-halen~aba76e2b/
Deventer Doet is partner van Deef Deventer en medeorganisator van deze voorstelling. Voor meer informatie over het netwerk Deef en Camper Deef, kijk op: https://deefdeventer.nl/
Lees meerEven voorstellen: Rob Filius
Ik ben Rob Filius, 31 jaar en woon in Apeldoorn samen met mijn verloofde. Ik versterk bij Deventer Doet het team bemiddeling en geef coaching/begeleiding aan de vrijwilligers. Naast mijn werk bij Deventer Doet werk ik als jongerenwerker bij de Koningskerk.
Mijn passie is het werken met jongeren en vrijwilligers. Daar krijg ik echt energie van. Hiervoor heb ik verschillende rollen gehad in de HR en als projectleider Skill School. Verder ben ik druk bezig met het verbouwen van ons klushuis, ben ik fanatiek drummer en houd ik van tennissen en padellen.
Mijn werkdagen zijn op de woensdag en donderdag.
Lees meer

