Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | juni 2026 | Nieuwsbrief | 1 min lezen

Succesvol jaar voor impacterproject +1: Al 40 activiteiten én een magisch dagje Hellendoorn!

Door

Simon Govers

Wat een fantastisch jaar hebben we achter de rug met ons jongerenproject +1! Binnen dit initiatief kregen jongeren – juist ook zij die wel een extra steuntje in de rug kunnen gebruiken – zélf de regie. In een vaste cyclus brainstormen, plannen en organiseren ze hun eigen maatschappelijke en verbindende activiteiten.

Met succes: inmiddels zijn er al zo’n 40 uiteenlopende activiteiten succesvol bedacht en uitgevoerd door de jongeren zelf! De jongeren hebben hiermee echt hun talenten ontdekt en een krachtig sociaal netwerk opgebouwd. Denk aan hartverwarmende maatschappelijke acties zoals het uitdelen van maaltijden aan daklozen en een boottocht voor ouderen, maar ook aan creatieve workshops, gezellige spelletjesavonden en sportieve uitdagingen zoals padel en paintball.

Samen naar Hellendoorn

Als ultieme kers op de taart beleefden we vorige maand een onvergetelijke dag. Met maar liefst 70 jongeren in een kwetsbare situatie – onder andere vanuit partnerorganisaties als het COA, Vriendendiensten en RIBW – zijn we een dagje naar Avonturenpark Hellendoorn geweest! Voor veel van deze jongeren is zo’n uitstapje door financiële, fysieke of sociale drempels normaal gesproken niet haalbaar. Dankzij de inzet van onze jonge vrijwilligers en de fijne samenwerking werd het een dag vol adrenaline, brede glimlachen en nieuwe vriendschappen.

Dit project laat prachtig zien hoe Deventer jongeren zélf het verschil maken in hun eigen leven en dat van een ander. Op naar nog veel meer mooie ontmoetingen!

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Vrijwilligers gezocht: DECEMBER VACATURE TOP 5

| Nieuwsbrief

Zin in iets leuks? In Deventer kun je heel veel leuke dingen doen. Eén daarvan is vrijwilligerswerk! Op de website van Deventer Doet worden wekelijks nieuwe vrijwilligers vacatures aangemeld. Hieronder vind je een top 5 aan vrijwilligers vacatures. Creatieve fixer gezocht: help kunst en cultuur tot leven brengen! Creëer verbinding en sfeer: sluit je aan bij Ontmoetingscafé "Openhartig"! Ben jij de vrijwilliger die samen met ons scoort op vrijdagavond? Begeleid de groene toekomst: bestuurslid financieel toezicht gezocht Sport en zorg hand in hand: word vrijwilliger voor hartpatiënten Wil je liever langskomen voor een goed gesprek over vrijwilligerswerk? Dat kan! Op dinsdag, woensdag en donderdag tussen 10.00 en 14.00 uur kun je binnen lopen en in gesprek gaan met een van onze mensen. Marlous, Milie en Heidi helpen je graag verder met het zoeken naar passend vrijwilligerswerk. We zien je graag aan de Kleine Overstraat 75!
Lees meer

Woensdag 4 december: Waardering van vrijwilligers

| Nieuwsbrief

‘Je moet al die mooie dingen ook willen zien’. Dat schreef columnist Özcan Akyol onlangs in de Stentor. Hij beschreef heel mooi wat de impact is van al die vrijwilligers die zich inzetten voor een ander. En als je oog hebt voor wat zij doen en dat laat merken dan is dat voor de vrijwilliger fijn maar je wordt er zelf ook blijer van. Dat is precies waarom Deventer Doet al jaren samen met de gemeente jaarlijks de vele vrijwilligers waardeert. Deventer heeft gelukkig heel veel vrijwilligers bij de sport, cultuur, in de natuur of in ontmoetingen met anderen. Daar mogen we blij mee zijn en hoe leuk is het om die waardering ook over te brengen. Want met een beetje waardering houdt je het als vrijwilliger veel langer uit. Sinds een aantal jaren kunnen deze vrijwilligers genomineerd worden door anderen zodat zij een waardering ontvangen. Op woensdag 4 december worden dit jaar zo'n 350 vrijwilligers thuis verrast met een bloemetje uit handen van de burgemeester, een wethouder, raadslid, medewerkers en vrijwilligers van Deventer Doet, en dit jaar ook van Carinova mantelzorgondesteuning en opbouwwerkers uit de binnenstad. Samen waarderen we de vrijwillige inzet van jullie allemaal. Hoe mooi is dat!
Lees meer

Community Champions gaat van start in Deventer!

| Nieuwsbrief

Op donderdag gaat Community Champions officieel van start in Deventer. Dit initiatief is een samenwerking met Go Ahead Eagles en wordt uitgevoerd door Bo en Nando, jongerencoaches van Impacter. Community Champions richt zich op jongeren en biedt de kans om met hun favoriete voetbalclub talenten in te zetten voor de samenleving, en zo positieve impact te maken op hun eigen omgeving. Het programma vindt plaats in stadion De Adelaarshorst in Deventer, waar deze donderdag het programma feestelijk van start ging. Het stadion biedt een inspirerende locatie voor jongeren om te beginnen aan dit traject en zet direct de toon voor de samenwerking met de club. In het programma gaan deze jongeren vaardigheden ontwikkelen en zich inzetten voor hun eigen buurt. De club Go Ahead speelt een actieve rol door middel van workshops, inspirerende sessies en het bieden van een platform waar jongeren zich kunnen laten zien. Gedurende het traject worden de jongeren ook ondersteund door professionele begeleiders en lokale partners vanuit het netwerk van Go Ahead Eagles en Deventer Doet. De jongeren organiseren zelf activiteiten die bijdragen aan het versterken van de onderlinge band in de gemeenschap, zoals sportdagen, creatieve projecten en sociale evenementen. Community Champions is een landelijk initiatief waarbij verschillende Eredivisie voetbalclubs betrokken zijn, waaronder Go Ahead Eagles. In totaal doen er 14 Eredivisie clubs mee aan dit programma, die allemaal samenwerken met lokale jongeren om maatschappelijke impact te maken. De deelnemende clubs wisselen ervaringen en ideeën uit, waardoor er niet alleen lokaal, maar ook landelijk een netwerk ontstaat van jongeren die elkaar inspireren en motiveren om het beste uit zichzelf én hun gemeenschap te halen. Dankzij de inzet van Go Ahead Eagles en Impacter in dit project krijgen jongeren de mogelijkheid om via hun club zich te ontwikkelen en een gevoel van gemeenschap te krijgen voor hun stad: Deventer. Wil je meer weten over Community Champions en hoe dit initiatief de jeugd en onze samenleving verbindt? Klik op de link voor meer informatie: Community Champions - Eredivisie Maatschappelijk .
Lees meer