Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools (opent in een nieuw venster)

Post | december 2025 | 1 min lezen

Vrijwilligerswerk maakt verschil: 21 inburgeraars ontvangen Europass

Door

Simon Govers

In een volle zaal bij Aventus ontvingen 21 studenten van de Onderwijsroute hun Europass, namens de gemeente Deventer. Voor veel van deze jongeren, nieuw in Nederland en nieuw in Deventer, is vrijwilligerswerk een eerste stap in een onbekende wereld. Een plek om taal te oefenen, mensen te ontmoeten en te ontdekken dat ze iets te bieden hebben. De Europass is een erkenning voor die groei, en voor alle projecten waar zij de afgelopen maanden aan hebben gewerkt.


Via Deventer Doet waren de studenten actief bij sportclubs, verzorgingshuizen, kringloopwinkels en lokale initiatieven. Tijdens de uitreiking zaten ook betrokken organisaties in de zaal. Fanneke van de Buurtfabriek was zichtbaar trots op Siham, die daar wekelijks kookt voor buurtgenoten die extra ondersteuning kunnen gebruiken. Jennie van De Ontmoeting vertelde hoe belangrijk de inzet van Tala is in de Ontmoeting, een sociale tweedehandswinkel. Ze noemde zelf dan ook dat het haar 'heel veel zelfvertrouwen om gewoon contact te kunnen maken' heeft gebracht. Het zijn dit soort verhalen die laten zien wat vrijwilligerswerk kan betekenen, voor de inburgeraars én voor de stad.


De samenwerking tussen Aventus, de gemeente Deventer en Deventer Doet maakt zichtbaar hoe krachtig vrijwilligerswerk kan zijn als onderdeel van leren en integreren. Coördinator 'taal in praktijk' van de Onderwijsroute Joke van Sark en jongerencoach Simon Govers kijken met trots naar deze groep studenten, die laten zien dat meedoen echt verschil maakt.


Wil jouw organisatie ook studenten van de Onderwijsroute verwelkomen, of zoek je zelf passend vrijwilligerswerk, neem dan contact op met Deventer Doet.

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

JONGEREN MET IMPACT ONTVANGEN CERTIFICATEN

Talenten ontwikkelen, ruimte krijgen om ervaring op te doen en iets terug doen voor de maatschappij: dat is de insteek van het jongerenproject Impacter. Rond de 30 jongeren, in de leeftijd van 12-30 jaar, hebben het Impacter traject doorlopen en hun talenten ingezet op verschillende plekken in Deventer. Zij ontvingen op 20 juni een certificaat uit handen van burgemeester, die heel enthousiast is over de inzet van de jongeren. De jongeren hebben in hun vrije tijd minimaal 80 uur MDT (maatschappelijke diensttijd) gelopen bij een door hen aangeven organisatie of project. Impacter is een project voor Deventer jongeren die iets terug willen doen voor de maatschappij en zich tegelijkertijd willen ontwikkelen. Samen met een Impactercoach ontdekken de jongeren waar ze energie van krijgen. Vervolgens gaan ze aan de slag op een plek in de stad die daarbij past. ‘Een win-win-situatie’, geeft projectleider Melvin Dijkema aan. ‘We zien mooie dingen gebeuren, voor zowel de jongeren als de omgeving. Zo hebben onder andere leerlingen vanuit Het Vlier in samenwerking met het theaterlab een theaterstuk georganiseerd voor bewoners van Ludgerus. Er is door jongeren een technofeest georganiseerd in samenwerking met Walhalla en een jongere van het AZC heeft bij Kunst Werkt geholpen met het maken van kunst bij mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Mooi om te zien hoe zij zich voor anderen hebben ingezet én er ook zelf door gegroeid zijn.’
Lees meer

Vrijwilligers gezocht: MEI VACATURE TOP 5

Zin in iets leuks? In Deventer kun je heel veel leuke dingen doen. Eén daarvan is vrijwilligerswerk! Op de website van Deventer Doet worden wekelijks nieuwe vrijwilligers vacatures aangemeld. Hieronder vind je een top 5 aan vrijwilligers vacatures. Opa's en oma's gezocht! Vrijwilliger Bibliotheek aan Huis BuddyCafé op 7 juni Tuinvrijwilliger, snoeien, schoffelen of onkruid weghalen Word Buurtbuschauffeur! Wil je liever langskomen voor een goed gesprek over vrijwilligerswerk? Dat kan! Op dinsdag, woensdag en donderdag tussen 10.00 en 14.00 uur kun je binnen lopen en in gesprek gaan met een van onze mensen. Milie en Kariene helpen je graag verder met het zoeken naar passend vrijwilligerswerk. We zien je graag aan de Kleine Overstraat 75! Wil je dat wij contact met je opnemen?
Lees meer

Impacter Café 29 juni

Impacter Deventer is gericht op het bij elkaar brengen van jongeren en organisaties, zodat zij elkaar beter kunnen leren kennen en van elkaar kunnen leren. Wij geloven dat dit een win-win situatie is voor alle betrokken partijen. Jongeren tussen de 12 en 30 jaar kunnen kennismaken met verschillende organisaties en ervaring opdoen op diverse gebieden. Tegelijkertijd biedt dit voor organisaties de mogelijkheid om hun activiteiten en doelen onder de aandacht te brengen bij een nieuwe generatie. Maar wat leeft er eigenlijk onder jongeren? En hoe kun je jongeren betrekken bij je organisatie? Tijdens het Impacter Café gaan we dieper op deze thema’s in en krijg je van ons handvatten en inspiratie hoe je jongeren binnen jouw organisatie (meer) kan betrekken. Geef je hier op voor het volgende Impacter Café op 29 juni van 15.30 tot 17.00 uur
Lees meer