
Op 15 en 16 maart is het weer NLdoet. Tijdens deze twee dagen kunnen mensen in heel Nederland vrijwilligerswerk doen. Voor organisaties een leuke kans om je deuren open te zetten en nieuwe vrijwilligers kennis te laten maken met jouw organisatie. Tuinwerkzaamheden, schilderklussen, opknappen van de speeltuin of een leuke activiteit organiseren voor buurtbewoners. Kunnen jullie wel wat extra handen gebruiken? Meld je aan voor NLdoet
Wil nog meer uit je NLdoet deelname halen? En weten wat je nog meer kunt doen, ook na NLdoet? Klik dan op deze pagina van NLdoet

Gerelateerde blogposts
Vacature top 5 maand december
Zin in iets leuks?
In Deventer kun je heel veel leuke dingen doen. Eén daarvan is vrijwilligerswerk! Op de website van Deventer Doet worden wekelijks nieuwe vrijwilligers vacatures aangemeld. Hieronder vind je een top 5 aan vrijwilligers vacatures.
Steungezinnen gezocht!
Chauffeur scholenprojecten
Spreek jij met je handen? Maatje gezocht die gebarentaal spreekt
Wil jij wat betekenen voor jongeren in Deventer? Dan is dit je kans!
Ben jij sportief? Sportinstuif 55 plus zoekt sportbegeleiders
Wil je liever langskomen voor een goed gesprek over vrijwilligerswerk? Dat kan! Op dinsdag, woensdag en donderdag tussen 10.00 en 14.00 uur kun je binnen lopen en in gesprek gaan met een van onze mensen. Milie, Wilma of Kariene helpt je graag verder met het zoeken naar passend vrijwilligerswerk. We zien je graag aan de Kleine Overstraat 75!
Wil je dat wij contact met je opnemen?
Lees meerMusic Moves verbindt Deventer met muziek
Op dinsdag 8 november heeft Music Moves Deventer op diverse plekken in Deventer muziekevents georganiseerd voor mensen die daar niet vanzelfsprekend toegang tot hebben. Naast Deventer hebben er in nog zes steden in Nederland deze maand events plaatsgevonden voor een bijzondere doelgroep. In Deventer hebben jongeren muziekevents georganiseerd bij Ludgerus, Stichting Vangnet, AZC Schalkhaar en Wittenstein, The Mall, HalteZ, BSO de Kleine Planeet, IrisZorg, Spikvoorde en Almira Zorg&Welzijn.
Music Moves werkt samen met muzikale jongvolwassenen, ondernemers uit de muziekindustrie en diverse onderwijs- en maatschappelijke partners.
Music Moves is een landelijk impact muziekprogramma voor jongvolwassenen in de leeftijd van 18-27 jaar. In vier weken tijd leren ze van professionals die werken in de cultuur, zorg en welzijnssector hun eigen event te organiseren voor een specifieke doelgroep. Meer dan 50 jongeren zijn in de maand september en oktober opgeleid tot mover, waarbij ze begeleid zijn door coaches (oud-deelnemers van vorig jaar) die jong talent stimuleren om via de kracht van muziek mensen te verbinden en impact op de maatschappij te maken.
De jongeren zetten zich belangeloos in voor Music Moves in het kader van hun Maatschappelijke Dienst Tijd (MDT). Al meer dan 60.000 jongeren door heel Nederland zijn gestart met de maatschappelijke diensttijd. Tijdens dit traject ontdekken ze hun talenten en zetten ze zich in voor een ander. Music Moves traint vele muziekliefhebbers om hun eigen muziekevent te organiseren voor mensen die je niet snel op de dansvloer ontmoet.
Lees meerDe Groene Knoop winnaar Gemeentelijke Vrijwilligersprijs voor organisaties
Stichting Natuurwerkgroep De Groene Knoop is de winnaar van de Gemeentelijke Vrijwilligersprijzen voor organisaties 2022. De Groene Knoop ontving op woensdag 23 november van wethouder Rob de Geest een bokaal, een certificaat én een cheque ter waarde van 500 euro.
De ruim 40 vrijwilligers van De Groene Knoop zetten zich al 30 jaar in voor natuurbehoud en biodiversiteit op diverse locaties in en om Deventer. ‘We waren al verrast met de nominatie maar deze prijs is natuurlijk prachtig’, aldus Ada en Joost van De Groene Knoop. 'We zijn heel blij met de erkenning van ons werk. Fijn dat al het werk door onze vrijwilligers gezien en gewaardeerd wordt.’
Afgelopen periode konden Deventenaren organisaties voordragen voor deze prijs. Uit de vele inzendingen zijn vier organisaties genomineerd. Naast De Groene Knoop waren dat:
Colored Monkeys (muzikale community voor en door makers die zorgt voor verbinding en ontwikkeling van creatieve geesten)
Super Lettele (groep van ongeveer 40 vrijwilligers die ervoor zorgen dat de super in Lettele open blijft en dat het een sociale ontmoetingsplek is)
Halfdiepers (groep van ongeveer 25 vrijwilligers die van 7.00 tot 9.00 uur toezicht houden in het Borgele bad zodat mensen buiten kunnen zwemmen)
Een jury koos uiteindelijk een winnaar, wat lang niet makkelijk was. ‘Dit zijn allemaal hele mooie initiatieven, allemaal op een eigen gebied’, aldus Rob de Geest. ‘De vrijwilligers van De Groene Knoop onderhouden elke woensdag en donderdag vele natuurgebieden in en om Deventer. Zodat alle inwoners van Deventer van de natuur kunnen blijven genieten én dat zoveel mogelijk verschillende soorten planten en dieren kunnen blijven bestaan. Ik hoop dat ze dat nog vele jaren blijven doen.’
‘Vrijwilligers zijn ongelooflijk belangrijk voor Deventer’, geeft directeur Rob de Jong van Deventer Doet aan. ‘Daarom is het ook zo belangrijk om deze bijzondere groep mensen, en de organisaties erom heen, een duidelijke blijk van waardering te geven. Extra mooi is het feit dat vele Deventenaren dat ook vinden, gezien het grote aantal organisaties dat is voorgedragen. Iets om trots op te zijn!’
De Groene Knoop:
Lees meer

