Post | januari 2023 | Nieuwsbrief | 1 min lezen
Jouw organisatie in de spotlight?

Wil jij je vacature(s) op een nieuwe manier onder de aandacht brengen? Dat kan! Renate, vrijwilliger bij Deventer Doet ,maakt graag een afspraak met je om een vlog bij jouw organisatie te maken. Renate gaat met je in gesprek en zorgt dat jouw organisatie zich op een nieuwe manier kan presenteren. Het filmpje kun je gebruiken in de vacature tekst, op social media en op je eigen website.
Stuur een mail naar [email protected] wanneer je interesse hebt.
Vlog Buurtfabriek:
Gerelateerde blogposts
Oproep aan de binnenstad: help jij onze tijdelijke Deventenaren helpen?
foto: destentor.nl
184 Asielzoekers verblijven tijdelijk aan boord van de Princesse de Provence aan de Pothoofdkade in Deventer. Afgelopen dinsdag gingen wij in gesprek met bewoners en keken we wie we mogelijk via de #Meedoen methodiek (laagdrempelig vrijwilligerswerk, sport, ontmoeten, informele taalondersteuning) konden helpen. We zien dat er een grote vraag is naar informele taalondersteuning maar zeker ook naar vrijwilligerswerk om wat voor hun nieuwe omgeving te kunnen terugdoen!
Daarom zoeken we: leuk en laagdrempelig vrijwilligerswerk in en rondom de binnenstad wat samen met betrokken Deventenaren kan worden opgepakt en waarbij de taal niet de hoofdmoot speelt. Mensen hebben geen fiets en zijn daardoor minder mobiel. Gelukkig mogen we naar veel plekken in de binnenstad verwijzen.
Maar we willen de asielzoekers graag een diverser aanbod bieden . Dus heb je een initiatief waarbij je vrijwilligers kunt gebruiken… Michiel ten Bulte gaat graag met je in gesprek hoe we dit samen kunnen organiseren.
Help jij onze tijdelijke Deventenaren helpen?
Ook namens hen, dank jullie wel voor het meedenken!
Lees meerDeventer Doet geeft bloemen
Op dinsdag 7 december geeft Deventer Doet iedereen de gelegenheid om iemand die vrijwillig geholpen heeft te
bedanken met een boeket bloemen. Wie wil jij bedanken met een bos bloemen?
Je buurman die altijd voor iedereen klaar staat? Die ene vrijwilligster die iedere week wandelt met ouderen? Je kent er vast wel één! Geef hem of haar op via dit formulier en Deventer Doet zorgt voor de rest!
De bloemenactie is een initiatief van de gemeente Deventer en Deventer Doet
Welke organisatie nomineer jij?
Naast de waardering voor de vrijwilligers is er ook de waarderingsprijs voor vrijwilligersorganisaties. Welke vrijwilligersorganisatie verdient extra waardering voor alles wat zij doet? We horen graag wie jij nomineert en vooral ook waarom. Nomineer hier een organisatie.
De prijzen worden op donderdag 17 november uitgereikt
Lees meerHenk: bezorger van een geluksmomentje
Vrijwilligers zijn voor een samenleving belangrijk. Ze doen het werk onopgemerkt voor velen, maar een pluim verdienen ze. Dit keer zet Deventer Doet, Henk de Winder in het zonnetje. Henk is een vrijwilliger die zorgt voor een geluksmomentje bij mensen die door ouderdom niet meer zo mobiel zijn. Hij is vrijwilliger bij de Stichting Vier het leven .
Over Vier het leven
Henk is 69 jaar, drie jaar met pensioen en werkte als leraar in de bovenbouw van het HAVO en VWO in Deventer. Wij hebben afgesproken bij Mimik, een locatie waar Henk regelmatig komt met zijn gasten. Eerst vertelt Henk mij uitgebreid over de stichting Vier het leven, die ooit door twee vrouwen is opgericht en nu landelijk werkt. Vier het leven is een professionele Stichting die de vrijwilligers (gastheren/ gastvrouwen) goed ondersteunt en organiseert culturele activiteiten voor ouderen waarbij alles is geregeld om zorgeloos te genieten.
Volop genieten
Waarom Henk voor Vier het leven heeft gekozen? “Ik houd van culturele evenementen, het is leuk om andere mensen ook te laten genieten van deze evenementen”, vertelt
Henk enthousiast, met ondersteunende handgebaren. “Elke keer als ik meega naar een activiteit, zie ik mensen blij weggaan. Een vrouw van 87 vertelde mij dat ze wel 3 dagen geniet van een enkel bezoek aan de Schouwburg. Als je met Vier het leven meegaat, dan maken we er een uitje van. Bij een bezoek aan Mimik of de Schouwburg, drinken we eerst koffie/thee vooraf, dan gaan we met zijn allen naar de voorstelling en daarna is er nog een consumptie.”
Enthousiast en betrokken
Henk is een enthousiaste en betrokken gastheer, dat blijkt uit zijn verhalen over zijn werkzaamheden bij de stichting. En ik merk dat hij voor collega gastheren/-vrouwen een persoon is bij wie ze terecht kunnen voor lastige kwesties. Henk; een pluim voor je inzet en enthousiasme!
Interviewer:
Epie Postmus
Lees meer

