Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools (opent in een nieuw venster)

Post | december 2022 | 2 min lezen

Lichtjestour laat mensen stralen!

Door

Elise Steunebrink

Lichtjestour laat mensen stralen

Volop genieten; dat deden deelnemers die gebruik maakten van de gratis lichtjestour in Deventer. Zij waren hiervoor uitgenodigd door betrokken organisaties omdat zij wel een lichtpuntje kunnen gebruiken. Bijvoorbeeld omdat zij er alleen voor staan of een intense periode hebben meegemaakt. In ongeveer 30 minuten werden zij in een verlichte fietsriksja door een vrijwilliger van Fietsen alle Jaren langs alle mooie lichtjes en verlichte ornamenten in het centrum van Deventer gereden. Uiteraard was er een lekkere warme deken in de riksja, tegen de kou. Ook werden de deelnemers getrakteerd op een kop warme chocolademelk. Vrijwilligers van ANWB AutoMaatje zorgden voor vervoer van en naar de start locatie bij MIMIK.


Tranen van geluk

‘Prachtig!’ vonden de deelnemers. Een jonge moeder met 3 jonge kinderen die in een lastig pakket zit zat met tranen in haar ogen van geluk. De kinderen straalden ook helemaal en genoten zichtbaar van dit bijzondere uitje. Net als drie dames met een Turkse migratieachtergrond die onder begeleiding van studenten van Saxion meereden. Eén van de gastvrouwen liet samen met een dochter van een dame die was opgegeven, een traantje van geluk. Het was zo mooi geweest en prachtig om te zien hoe de moeder wat afwezig binnenkwam, maar helemaal stralend terugkwam van de tour. De dochter vond het ook zo fijn om dit samen met haar moeder te kunnen doen. Een mevrouw, wiens man twee weken geleden overleden was, had een hele lieve buurvrouw meegenomen. Dankzij haar buren voelde zij zich minder alleen. 


Betrokken organisaties

De Lichtjestour is een initiatief georganiseerd door Fietsen alle Jaren, ANWB Automaatje Deventer, gemeente Deventer, MIMIK, Zorgrgoep Solis, Schalkhaar Helpt Elkaar, Carinova, Deventer Doet, Saxion, Deventer Huisgenoten, Voor Elkaar Teams, Vier het Leven, Raster, Humanitas, De Zonnebloem en Stichting de Tijdmachine. Medewerkers van deze organisaties waren als vrijwillige gastheer- of vrouw aanwezig om de deelnemers warm te verwelkomen en te begeleiden.


Groot succes

De lichtjestour is gestart op 12 december en gaat nog door tot en met 23 december. Alle beschikbare plekken zijn inmiddels volgeboekt. De Lichtjestour is zo’n succes dat de organisaties al uitkijken naar een herhaling volgend jaar.

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Welke ontwikkelingen zijn er in het Deventer vrijwilligerswerk?

Om dat met eigen ogen te zien kwamen diverse raadsleden naar Deventer Doet. Daar werden zij door directeur Wietse de Boer bijgepraat over de maatschappelijke waarde die vrijwilligerswerk vertegenwoordigt: op de schaal van Deventer gaat dat om miljoenen euro’s als je dat werk door beroepskrachten zou laten uitvoeren. Goed om te weten: vrijwilligers zelf zetten zich allereerst in omdat ze er zelf blij van worden of iets belangrijks vinden. Daarom kijken medewerkers van de bemiddeling vooral naar iemands kwaliteiten en matchen zij dat aan een fijne plek in Deventer. In Deventer wordt gelukkig veel vrijwilligerswerk gedaan. Maar de eisen aan vrijwilligers wordt hoger en tegelijkertijd verandert de beschikbaarheid van vrijwilligers. Een uitdaging waar Deventer Doet graag op inspeelt door bijvoorbeeld andere groepen vrijwilligers aan te spreken en maatschappelijke organisaties te helpen met de 6 B’s van de vrijwilligersreis . Daarnaast is de Maatschappelijke Diensttijd nog niet helemaal veiliggesteld. In anderhalf uur verdeelden de raadsleden zich over 5 workshops; zoals 'inburgering met gasten vanuit het Azc, Een tegen Eenzaamheid & Automaatje, bemiddeling van vrijwilligers, ondersteuning van maatschappelijke organisaties en Maatschappelijke Diensttijd'. Een raadslid vertelde dat ze in vergelijking met vorig jaar goed kon zien welke groei er is geweest bij de ondersteuning van Deventer Doet aan maatschappelijke organisaties. Een supermooi compliment. Al met al een geslaagde bijeenkomst, waar we met trots op terugkijken
Lees meer

Presenteer jouw idee voor Deventer

Heb jij een goed idee voor Deventer? Een plan om jouw straat, buurt of dorp mooier te maken? Kom dan naar de Ideeënmarkt en breng jouw plan onder de aandacht van de gemeenteraad. Jaarlijks organiseert de gemeenteraad een ideeënmarkt. Hier kunnen mensen die in Deventer wonen, werken of actief zijn, hun ideeën voor Deventer onder de aandacht van raadsleden brengen. Datum: Woensdag 9 april 2025 Tijd: 19.00 – 20.30 uur Locatie: Bibliotheek Deventer Centrum aan de Stromarkt 18 (begane grond) Presenteer uw idee voor Deventer De gemeenteraad komt graag in contact met inwoners van Deventer. Zo horen de raadsleden waar (extra) aandacht voor nodig is. Wilt u uw idee voor Deventer met de raadsleden delen? Dat kan op de Ideeënmarkt 2025. Aanmelden en meer info >>
Lees meer

Twee nieuwe Impacter jongerencoaches

Deventer Doet heeft twee nieuwe Impacter jongerencoaches: Bo Maaskant en Chemistry van Oosterhout. Zij stellen zich graag even voor. Bo Maaskant Mijn naam is Bo Maaskant, ik ben 26 jaar en inmiddels zo’n zes maanden actief als jongerencoach bij Impacter. In deze rol ben ik betrokken bij verschillende projecten die jongeren stimuleren om zich maatschappelijk in te zetten. Zo werk ik samen met het middelbaar onderwijs op het Stormink en begeleid ik de Maatschappelijke Stages. Daarnaast ben ik betrokken bij het project Community Champions in samenwerking met Go Ahead Eagles en Arkelstein. Een ander mooi project waar ik mij voor inzet, is Maatschappelijke Diensttijd Sport in Deventer. Hierbij werken we eraan om maatschappelijke diensttijdtrajecten binnen sportverenigingen aan te bieden, zodat jongeren zich via sport kunnen ontwikkelen en iets kunnen betekenen voor de samenleving. Dit sluit perfect aan bij mijn passie voor sport. Zelf ben ik actief als voetbaltrainer en sport ik graag in mijn vrije tijd. Zo combineer ik werk en privé op een manier die mij veel energie geeft! Chemistry van Oosterhout Mijn naam is Chemistry (Chemi) van Oosterhout en ik ben 23 jaar. Ik ga aan de slag bij Impacter als jongerencoach. Dit sluit mooi aan bij mijn opleiding sociaal werk, waar ik over ongeveer 1,5 maand mijn diploma voor krijg. Ik kijk er enorm naar uit om nu eindelijk aan de slag te gaan in het veld waar ik me de afgelopen jaren zo op heb voorbereid. Tijdens mijn studie heb ik verschillende stageplaatsen gehad, onder andere bij Stichting Vangnet en Raster, waar ik werkzaam was in het kinder- en jongerenwerk. Deze ervaringen hebben mij veel geleerd over het werken met diverse doelgroepen. Ook heb ik inmiddels een netwerk opgebouwd dat ik graag verder wil uitbreiden en versterken om ook weer nieuwe inzichten op te doen.
Lees meer