Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools (opent in een nieuw venster)

Post | augustus 2026 | Nieuwsbrief | 1 min lezen

Aletta: “Het geeft voldoening om iets aan de gemeenschap terug te geven.”

Door

Rob Filius

Dit is een uitspraak van Aletta Mes, vrijwilliger in de Lebuinuskerk, de stadskerk in Deventer.  

“Twee jaar geleden zijn wij vanuit Utrecht naar Deventer verhuisd” vertelt Aletta. 

‘In Utrecht had ik een winkel in het centrum. Vroeger zou je dat een winkel in “passementen” noemen. Ik verkocht allerhande naaiartikelen, knopen, sierband, kwasten, franje enz. De winkel heette “Passementerie.“

De contactpersoon voor de vrijwilligers van de kerk hoorde van haar achtergrond en benaderde haar. Of ze belangstelling had om het kerkwinkeltje wat op te frissen, te vernieuwen. Dat sprak haar aan. Ze vond het leuk iets binnen de kerk te doen.

 

“Het ligt me denk ik wel om iets weer op de rit te zetten. We doen het met zijn tweeën. Dat vind ik prettig samen verantwoordelijk voor de inkoop en de keuze van de producten. Het is toch zoeken naar producten die bij Deventer maar ook de kerk passen. De doelgroep die de het winkeltje bezoeken zijn zowel toeristen als kerkbezoekers.”

Vrijwilligerswerk vergroot je betrokkenheid bij die organisatie en bij de mensen die bij de organisatie horen. 

De kerk heeft een speciale medewerker die brengt structuur in al het werk wat vrijwilligers doen. 

“Zo hebben wij als vrijwilligers een duidelijk aanspreekpunt, is het helder wat iedereen doet en hoe dat samenhangt” zegt Aletta. “Zo ervaar je ook dat men ons werk belangrijk vindt en het vergroot de binding met elkaar.“

Aletta vertelt dat je als vrijwilliger wel honderd dingen kunt doen. “Maar het moet wel behapbaar zijn. Er moet wel een balans zijn in je leven.” zegt ze, “naast vier dagen werken heb je maar beperkte tijd. Dat is gewoon zo. “

Vrijwilligers werk, “klein of groot”, er is altijd iets wat bij je past.

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Bezoek Tweede kamerlid Isa Kahraman van Nieuw Sociaal Contract aan Deventer Doet

| Nieuwsbrief

Wat is de impact van Maatschappelijke Diensttijd op jongeren en op de maatschappij? Op vrijdag 13 september kwam Tweede kamerlid Isa Kahraman van Nieuw Sociaal Contract naar Deventer Doet om de verhalen van jongeren zelf te horen. Deventer Doet ondersteunt jongeren bij de Maatschappelijke Diensttijd en helpt hen om hun talent te ontdekken en te laten groeien. Kahraman werd ontvangen door een divers gezelschap zoals projectleider Melvin Dijkema, jongerencoach Simon Govers, twee jongeren die zelf een MDT traject hebben gevolgd, docent Maira Weijn van school Het Stormink - Etty Hillesum Lyceum, Marleen Munneke van de Gemeente Deventer en directeur van Deventer Doet Wietse De Boer. In het gesprek kwam onder andere aan de orde dat jongeren door het volgen van een MDT traject meer zelfbewust worden en hun talent(en) ontdekken en ontwikkelen. Daarnaast heeft MDT ook een positief effect op onderwijs, cultuur, participatie en jeugdzorg. Kortom: van MDT worden niet alleen jongeren, maar ook de samenleving beter. Kahraman: ‘ik ben onder de indruk van het geweldige werk wat Deventer Doet doet en hoe ze daarmee bijdraagt aan succesvolle ervaringen met de Maatschappelijke Diensttijd.’ Te hopen is dat de regering en de Kamer ervoor zorgen dat MDT gewoon kan doorgaan met het mooie werk.
Lees meer

Miljoenste rit voor ANWB AutoMaatje landelijk, mede dankzij Deventer

| Nieuwsbrief

Op 27 augustus werd de miljoenste rit van ANWB AutoMaatje landelijk gereden. Deze was in Barneveld. Aan deze mooie landelijke mijlpaal heeft ANWB AutoMaatje Deventer flink bijgedragen. In Deventer zijn er, sinds de start in 2021, al bijna 13.000 ritjes gereden voor de ongeveer 550 deelnemers. Landelijk gebruiken ruim 4.300 vrijwilligers hun eigen auto om zo’n 42.500 minder mobiele plaatsgenoten naar hun bestemming te brengen zoals het ziekenhuis of sociale activiteiten. Coördinator Elise Steunebrink van ANWB AutoMaatje Deventer: ‘ANWB AutoMaatje voorziet duidelijk in een behoefte. Dankzij de vrijwilligers kunnen minder mobiele inwoners op weg geholpen worden en wordt hun wereld weer een stukje groter. De vrijwillige chauffeur rijdt niet alleen, maar is ook een maatje. Voor de deelnemers zijn de ritjes een geluksmoment. Maar ook voor onze chauffeurs en matchmakers is elke rit weer een mooi moment. Zij doen het met liefde, en dat merken de deelnemers ook.’ Meer weten? Meer informatie is te vinden via www.deventerdoet.nl/automaatje . Bellen kan ook naar: (0570) 781 781 (ma-do 9-12).
Lees meer

ZomerLAB 2024: Het zomerproject voor jongeren zonder invulling van hun zomer

| Nieuwsbrief

ZomerLAB Van 22 juli tot 8 augustus organiseerden Coaches Luna en Marissa ZomerLAB. Een groep jongeren van verschillende leeftijden heeft zich twee dagen per week maatschappelijk ingezet, en elke donderdag sloten we af met een gezellige activiteit. Eerste Week We begonnen de eerste week bij het Meester Geertshuis. Samen met de deelnemers hebben we jeu de boules gespeeld en de Lebuinuskerk beklommen. Daarnaast kregen we een rondleiding bij Circulus Berkel en hebben we daar geholpen. De week werd afgesloten met een bioscoopbezoek en een lekkere bak popcorn. Tweede Week In de tweede week hebben we ons twee dagen ingezet bij het Volkshuis. De ene dag hebben we het terras opgeknapt, en de andere dag hebben we theebundels gemaakt, gedroogde thee geplukt en heerlijk geluncht. We sloten de week af met een picknick aan de IJssel, waar we verschillende spelletjes speelden. Laatste Week Tijdens de laatste week hebben we geholpen bij Deventer Doet. Tussen de verbouwingen door hebben we het nieuwe Impacter-kantoor schoongemaakt en een upgrade gegeven. De week werd afgesloten met een skateles bij Burnside. Het was een geslaagde zomer met maatschappelijke inzet, verbinding, nieuwe ontmoetingen en gezelligheid. Iets voor jou? Heb jij zin om ook leuke activiteiten te ondernemen, bedenken en uitvoeren? Meld je dan aan bij Impacter via www.impacterdeventer.nl en laten we samen kijken wat bij jou past.
Lees meer