Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | juni 2023 | Nieuwsbrief | 1 min lezen

Duitsers laten zich inspireren door Deventer

Door

Paulien Boven

Kortgeleden deed een groep Duitse vrijwilligerscoördinatoren inspiratie op in Deventer, een echte vrijwilligersstad. Hoe werf je vrijwilligers en hoe houd je ze betrokken? Deventer Doet liet ze kennis maken met de vele vernieuwende projecten in Deventer.


Zo is er onder andere een bezoek gebracht aan Verbindingscentrum De Vijfhoek en Wijk voor Elkaar, waar buurtbewoners elkaar ontmoeten, nieuwe talenten ontdekken, samen bewegen en met elkaar de wijk een stukje mooier maken. Met een bezoek aan de #Meedoen balie maakten ze kennis met vluchtelingen die zich vrijwillig inzetten en tijdens een bezoek aan Het Vlier vertelden jongeren over het effect van hun werk als Impacter. Verder maakte een bezoek aan camper Deef, het buurthuis op wielen, en ANWB AutoMaatje Deventer ook veel indruk, net als het bezoek aan Rechtop, het Meester Geertshuis, De Ontmoeting, Mimik en verpleeghuis Groote en Voorster van Solis.  


Er is al eerder interesse geweest vanuit het buitenland voor de Deventer aanpak: zo zijn er afgelopen jaren groepen Oostenrijkers en Duitsers geweest om zich te laten inspireren door de aanpak binnen Deventer. Wat de Duitsers vooral opviel was de goede onderlinge samenwerking, de positieve aanpak waarin de mens centraal staat en het enthousiasme van alle vrijwilligers.  

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Jongeren hebben een topdag bij De Lions festival

| Nieuwsbrief

Op zondag 7 september was het eerste Lions Jongerenfestival bij Boer ’n Buffel in Diepenveen. Dit was een groot succes met veel blije gezichten. Jongeren krijgen behoorlijk wat op zich af tegenwoordig. Online en offline. Dit is o.a. terug te zien in cijfers over mentale gezondheid en eenzaamheid onder jongeren. Die zijn in de leeftijdsgroep 16-34 jaar helaas het hoogste. De Lionsclubs (*) in Deventer wilde hier graag wat mee en hun netwerk hiervoor inzetten. Hiervoor hebben ze samenwerking gezocht via partners van Deef Deventer. Een groot succes Het was een groot succes en de jongeren die aanwezig waren hebben allemaal genoten. Zoals één van de jongeren zei “Als ik dit had geweten, had ik meer vrienden meegenomen!”. Het thema van het festival was: “Als je iets spannend vindt, durf je dan door te pakken? Op het festival waren verschillende activiteiten te doen: een professioneel stuntman daagde bezoekers uit om (veilig begeleide) stunts te doen, die je normaal niet zou durven. Onder andere met vuur. Er waren yoga sessies, escaperoom, muziek, foodtrucks, cabrio rijden in een echte Porsche, Ferrari, Maserati of Mustang en een wandeling door de natuur inclusief bomen en buffels knuffelen. De sportauto’s trokken veel interesse. Nadat de jongeren waren ingestapt werd de vraag gesteld: “We gaan door Deventer rijden: waar wil je gezien worden?..” Dat leverde hele mooie ritjes op en een dikke glimlach! De jongeren kwamen via verschillende organisaties uit Deventer naar het festival, of via eigen vriendenkring. Er waren ook verschillende jongerenbegeleiders aanwezig van de betrokken organisaties. De activiteiten zorgden voor een leuke mix, het ontstaan van nieuwe contacten en dingen proberen die je nog nooit hebt gedaan. Dit smaakt naar meer! Dit festival is tot stand gekomen in een samenwerking tussen De Lions Clubs uit Deventer met Carinova Jonge Mantelzorgondersteuning en jongerenorganisaties Impacter en The Mall. Volgend jaar willen de betrokken partijen het graag herhalen en groter maken. De Lions: “We hebben een groot netwerk met onze clubs en onze mensen willen zich graag vrijwillig inzetten voor dit mooie doel. Volgend jaar willen me met meer jongerenorganisaties samenwerken”. We zoeken meer jongerenorganisaties voor samenwerking De opstart voor volgend jaar start dit najaar al. De huisige organisaties zoeken samenwerking met nog veel meer jongerenorganisaties voor volgend jaar. Wil jouw jongerenorganisatie ook meedoen in de organisatie of met jouw groep jongeren ook komen? Stuur dan even een mail naar: [email protected] , dan ontvang je een uitnodiging. (*) Een Lionsclub is een lokale charitatieve serviceclub, onderdeel van het wereldwijde Lions International, waar vrijwilligers op vriendschappelijke basis samenwerken om geld in te zamelen en te helpen bij lokale en internationale projecten. Ze richten zich op maatschappelijke thema’s. Meer info over Deef Deventer: https://deefdeventer.nl/
Lees meer

Ontmoeten, verbinden, meedoen bij Deventer Doet!

| Nieuwsbrief

Week van de Verbinding Vanaf woensdag 24 september t/m woensdag 1 oktober is in Deventer 'de Week van de Verbinding'. Er zijn in deze week ruim 60 activiteiten door de hele stad, waarin aandacht voor elkaar, ontspanning en plezier centraal staat. Een van de activiteiten vindt plaats bij Deventer Doet zelf: 'ontmoeten, verbinden, meedoen!' waar je middenin de Kleine Overstraat in gesprek gaat met 'verbinding'. Met een extra lekker bakje koffie van Kaldi ga je aan de hand van verschillende gesprekskaartjes in gesprek over verbinding: 'welke nieuwe verbinding zou jij komend jaar aan willen gaan?' of 'wanneer voel jij je verbonden?' zijn voorbeelden van vragen. Talent voor verbinding Dus misschien heb jij wel een verborgen talent voor verbinding en zoek jij naar manieren om dit in te zetten of ben je juist op zoek naar extra verbinding met je omgeving! Wellicht kunnen we je na het gesprek wel koppelen aan een van onze 'maatjes'. Je bent van harte welkom op woensdag 24 september, donderdag 25 september en woensdag 1 oktober (tussen 10-14 uur) op de Kleine Overstraat 75a voor 'ontmoeten, verbinden, meedoen!' Aanmelden is niet nodig. Zien we je dan?
Lees meer

Recordaantal activiteiten in de ‘Week van de Verbinding’

| Nieuwsbrief

Van 25 sept t/m 1 oktober is in Deventer de ‘Week van de Verbinding’. Dit is verbinding zonder wifi of 5G. Gewoon echt quality time en aandacht voor elkaar met ontspanning, plezier, ontmoeten en gezelligheid. In deze week zijn er door de hele stad ruim 60 (!) activiteiten voor alle Deventenaren van 3 tot 100+ jaar. De activiteiten zijn er om in contact te komen met initiatieven en mensen in de buurt. Meer dan 40 organisaties in Deventer doen mee met activiteiten. ‘Een recordaantal’, geeft Elise Steunebrink namens de netwerkorganisatie Deef aan. Deventer Doet is een van de vele organisaties die zich aangesloten heeft bij Deef. Diverse activiteiten, voor jong en oud Tijdens de Week van de Verbinding is het aanbod van activiteiten heel divers. ‘Dansen, samen eten, wandelen, workshops, noem maar op’, geeft Steunebrink aan. ‘Voor ouderen, maar ook voor jongeren. Veel onderzoeken wijzen namelijk uit, dat jongeren een gevoel van saamhorigheid en het gevoel van ergens bij horen missen. Tijdens de Week van de Verbinding kun je makkelijk even binnenlopen bij de (veelal gratis) activiteiten, die overigens vaak het hele jaar door plaatsvinden. Niet iedereen zit te wachten op groepsactiviteiten, dus er zijn er ook activiteiten die kleinschalig en/of persoonlijk zijn.’ Ontdek wat er in de buurt te doen is ‘De meeste mensen hebben geen idee wat er bij hun in de buurt allemaal te doen is’, vervolgt Steunebrink. ‘Of ze hebben de aanname gedaan dat het ‘wel niks voor mij’ zal zijn. Dat is zonde, want zo loop je een hoop mis. Vaak gaat het niet om de activiteit, maar de mensen die je er ontmoet. Mijn moeder zei altijd, “Proeven! Anders weet je niet hoe het smaakt en kan je ook niet zeggen dat het niet lekker is. In de Week vd Verbinding kan je dus komen proeven bij allemaal leuke activiteiten en anderen ontmoeten. Gewoon, omdat Deventer ontzettend veel lieve inwoners heeft met een warm hart.’ 46% Van de Nederlanders ervaart eenzaamheid De ‘Week van de Verbinding’ is onderdeel van de landelijke Week tegen Eenzaamheid. Een jaarlijks terugkerend initiatief namens het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Maar liefst 46% van de Nederlandse volwassen had in 2024 gevoelens van eenzaamheid. In de regio IJsselland was dit 43% en in Deventer 46% waarvan 12% ernstig, aldus cijfers van de GGD. Daarom worden in het hele land activiteiten georganiseerd die helpen om anderen te ontmoeten en verbinding te maken. Benieuwd wat er allemaal te doen is tijdens de Week van de Verbinding? Kijk dan op de website van Deef Deventer www.deefdeventer.nl/beleef-dee f .
Lees meer