Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | augustus 2024 | Nieuwsbrief | 1 min lezen

Miljoenste rit voor ANWB AutoMaatje landelijk, mede dankzij Deventer

Door

Paulien Boven

Op 27 augustus werd de miljoenste rit van ANWB AutoMaatje landelijk gereden. Deze was in Barneveld. Aan deze mooie landelijke mijlpaal heeft ANWB AutoMaatje Deventer flink bijgedragen. In Deventer zijn er, sinds de start in 2021, al bijna 13.000 ritjes gereden voor de ongeveer 550 deelnemers. Landelijk gebruiken ruim 4.300 vrijwilligers hun eigen auto om zo’n 42.500 minder mobiele plaatsgenoten naar hun bestemming te brengen zoals het ziekenhuis of sociale activiteiten.


Coördinator Elise Steunebrink van ANWB AutoMaatje Deventer: ‘ANWB AutoMaatje voorziet duidelijk in een behoefte. Dankzij de vrijwilligers kunnen minder mobiele inwoners op weg geholpen worden en wordt hun wereld weer een stukje groter. De vrijwillige chauffeur rijdt niet alleen, maar is ook een maatje. Voor de deelnemers zijn de ritjes een geluksmoment. Maar ook voor onze chauffeurs en matchmakers is elke rit weer een mooi moment. Zij doen het met liefde, en dat merken de deelnemers ook.’


Meer weten?

Meer informatie is te vinden via www.deventerdoet.nl/automaatje. Bellen kan ook naar: (0570) 781 781 (ma-do 9-12).

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Nieuw bij Deventer Doet!

| Nieuwsbrief

Hallo allemaal, Mijn naam is Renate Bouwmeester en ik ga bij Deventer Doet een nieuw item vormgeven. Ik ga vlogs maken voor organisaties, verenigingen en stichtingen om meer aandacht te vragen voor hun vrijwillige vacatures. Wil jou organisatie ook een inspirerend filmpje om vrijwilligers te werven, dan is dit een leuke creatieve manier. Je kunt dan contact opnemen met Kariene . Vriendelijke groet, Renate Bouwmeester
Lees meer

MUSIC MOVES VERBINDT TIJDENS WEEK VAN DE EENZAAMHEID

| Nieuwsbrief

In de Week tegen Eenzaamheid (29 september t/m 6 oktober) staan ontmoeting en verbinding centraal. Bedrijven, maatschappelijke organisaties en overheidsinstellingen slaan de handen ineen om eenzaamheid te verminderen. Het trainingsprogramma Music Moves zet de kracht van muziek in als wapen tegen eenzaamheid. In Deventer werkt Music Moves samen met Deventer Doet en hogeschool Saxion. Het programma van Music Moves in Deventer begint op 29 september met een kick off in de Zwarte Silo. Het trainingsprogramma Music Moves zet de kracht van muziek in als wapen tegen eenzaamheid. Music Moves biedt jongeren door middel van een gratis trainingsprogramma de mogelijkheid om hun talenten te ontwikkelen, bij te dragen aan de maatschappij en nieuwe mensen te ontmoeten. Als slot van de training organiseren jongeren events voor groepen zoals eenzame ouderen, statushouders in azc’s en dak- en thuislozen. Inmiddels wordt het programma in vijf steden (waaronder Deventer) georganiseerd en hebben enkele honderden jongeren deelgenomen. De visie van Music Moves luidt: ‘Muziek is een universele taal die mensen bij elkaar brengt. Op de dansvloer is iedereen gelijk.’ Verbinding in het AZC Schalkhaar Marischa Monsanto (21 jaar) heeft in 2021 deelgenomen aan Music Moves in Deventer. Samen met haar groepje heeft zij een open podium georganiseerd voor iedereen van het AZC in Schalkhaar. De bewoners reageerden enthousiast: ‘Kinderen zongen bekende popliedjes, iemand ging spontaan beatboxen en was er iemand die een gedicht in zijn eigen taal met ons deelde. Om alle inwoners te zien lachen en plezier te zien maken, maakte mijn en vooral hun dag perfect.’ Het event heeft Marischa bovendien een dierbare vriendschap opgeleverd. Ze leerde een nieuwkomer kennen uit Indonesië. Marischa heeft zelf ook roots in Indonesië en ze hadden direct een klik. ‘We hebben regelmatig contact en hij is ook bij mijn grootouders op bezoek geweest. Inmiddels heeft hij werk en heeft hij het afgelopen jaar een eigen sociaal netwerk opgebouwd. Je kan wel zeggen dat hij enorm is gegroeid na Music Moves.’ Marischa heeft zelf ook lange tijd met gevoelens van eenzaamheid geworsteld. ‘Ik heb best veel verlies en eenzaamheid gevoeld in mijn leven. Ook heb ik heel lang met mezelf geworsteld. Muziek heeft mij daarin heel erg geholpen.’  Maatschappelijke Dienst Tijd Music Moves is een landelijk programma van MDT (Maatschappelijke Dienst Tijd). MDT is een samenwerking van het Rijk met diverse non-profits en gemeenten met als doel om jongeren hun talent te ontwikkelen en zich in te zetten voor de maatschappij.
Lees meer

Start het nieuwe schooljaar met jongeren!

| Nieuwsbrief

Gezocht: Bestuursopdrachten via Impacter Voor de portfolio van de opleidingen Bestuurskunde op het Saxion zoekt Impacter actuele vraagstukken van organisatiebesturen in Deventer. Ben je onderdeel van het bestuur van een maatschappelijke organisatie in Deventer? Zou je een frisse blik van een student wel kunnen gebruiken bij actuele vraagstukken in de organisatie? Dan komen we graag in contact! Contact opnemen kan via [email protected] of via 06 20 51 90 80. Wie weet kun je dan binnenkort als eerste versterking krijgen van de nieuwe generatie bestuurders van Deventer. Music Moves 2023 Geloof jij in de verbindende kracht van muziek? Jongeren tussen de 18 en 27 jaar worden in vijf weken tijd opgeleid om een muziek event te organiseren. Bijvoorbeeld door beats te produceren met jongeren met een beperking. Een karaoke te organiseren in de daklozenopvang. Salsa dansen met ouderen. De events vinden plaats in de middag van dinsdag 7 november op verschillende locaties in Deventer. Klink dit als muziek in de oren? En ziet jouw organisatie mogelijkheden voor tof muziek event? We hebben nog ruimte voor enkele organisatie om zich aan te sluiten. Laat het ons weten, stuur een mail naar [email protected] MAS EXPO Dit jaar organiseert Deventer Doet op vrijdag 3 november weer een MAS Expo. Ruim 500 leerlingen van het ETH Het Stormink en De Boerhaave kunnen in november kennis maken met diverse maatschappelijke organisaties en een Mas stage regelen voor het komend jaar. Net als vorig jaar kunnen we gebruik maken van een hele toffe locatie namelijk Het Burgerweeshuis! De tijden van de Mas Expo zijn van 9.00 uur tot 12.00 uur en we sluiten af met een gezamenlijke lunch. Wil jij als Maatschappelijke organisatie deelnemen aan de Mas Expo? Neem dan contact op met Melvin Dijkema: [email protected] Ook als je meer informatie wil ontvangen over het werken met jongeren neem gerust contact op met Melvin.
Lees meer