Navigatie overslaan
Deventer Doet Home
  • organisaties
  • kennis
  • nieuws
Account aanmakenLog in

Contact

  • Kleine Overstraat 75, 7411 JK Deventer, Nederland
  • [email protected]
  • +31 570 615 805

Deventer Doet

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Kennis
  • Contact
  • Team

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | april 2020 | 6B's: Behouden | 2 min lezen

Slecht nieuwsgesprek/correctiegesprek

Soms zijn er knelpunten in het functioneren die vragen om een slechtnieuws- of correctiegesprek. Zorg altijd voor een goede voorbereiding: bedenk wat u wilt zeggen en hoe u dit op een goede manier onder woorden kan brengen. Tijdens het gesprek is het van belang om na een korte inleiding meteen de boodschap (het slechte nieuws) duidelijk weer te geven. Voor de vrijwilliger is dan helder wat het probleem is en waarom de organisatie echt verbetering wil. Bij het weergeven van de boodschap is het van belang om de vrijwilliger aan te spreken op zijn/haar gedrag. Geef als gespreksleider aan hoe het gedrag van de vrijwilliger bij u overkomt en noem concrete voorbeelden die zich in de praktijk hebben voorgedaan. Voor het brengen van het slechte nieuws is

het wel van belang dat de leiding van de organisatie achter het gesprek staat en zich kan vinden in de boodschap die de vrijwilliger te horen krijgt. 

De boodschap zal vervolgens bij de vrijwilliger reacties oproepen. Geef de vrijwilliger de tijd om vragen te stellen en/of boosheid te uiten. Neem de reactie van de vrijwilliger serieus, luister goed naar de vrijwilliger en vraag door wanneer iets niet helder is. Probeer vervolgens samen te zoeken naar oplossingen, maar houd daarbij wel duidelijk de afspraken die binnen de organisatie zijn gemaakt voor ogen. Sluit af met het maken van concrete afspraken, bijvoorbeeld op welke termijn het contract wordt beëindigd.


Slechtnieuwsgesprek/correctiegesprek 

Doel: Zorgen dat iets dat nu niet goed gaat in de toekomst verbetert

Sfeer: Formeel

Positie: “Leidinggevende” en “vrijwilliger”, of collega’s

Uitkomst: Acceptatie van slecht nieuws/correctie en afspraak over vervolgactie


Feedback

Feedback betekent dat u de ander iets laat weten over gedrag of werkprestaties met als doel invloed uit te oefenen op dat gedrag of die prestaties. Positieve feedback kan ertoe bijdragen het gewenste gedrag te bevorderen, negatieve feedback kan het ongewenste gedrag helpen interpreteren.

Op deze site vindt u informatie over het geven van positieve feedback om bijvoorbeeld je vrijwilligers te bedanken of om terug te geven dat zij het goed hebben gedaan. 

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts

Geschillenregeling

| 6B's: Behouden

Een geschillenregeling zijn algemene afspraken over het behandelen van conflicten waarbij vrijwilligers betrokken zijn. iedereen is verantwoordelijk voor het op lossen van conflicten en geschillen met degenen die dat aangaan. De uitgangspunten bij het maken van een geschillenregeling zijn: Een geschil dient zo snel mogelijk te worden onderkent zodat de schade beperkt, en een oplossing mogelijk blijft Vrijwilligers hebben recht op informatie over het geschil. De voorgestelde stappen dienen te worden opgevat als een procedure waarvan niet kan worden afgeweken. Hier vindt u twee voorbeelden van geschillenregelingen en een voorbeeld van een klachtenregeling (download)
Lees meer

Veilig vrijwilligerswerk en VOG

| 6B's: Behouden

Veiligheid en VOG Maak uw organisatie veilig! Het programma 'In Veilige Handen' helpt vrijwilligersorganisaties op weg om seksueel grensoverschrijdend gedrag te voorkomen. Deventer Doet geeft trainingen en advies over dit onderwerp aan vertrouwenscontactpersonen in verenigingen en vrijwilligersorganisaties. Neem gerust contact op voor meer informatie en de mogelijkheden binnen uw organisatie. Interessante websites: Link: Informatie landelijk programma voorkom seksueel misbruik 'In Veilige Handen' Via bovenstaande link kunt u meer informatie inzien over 'In Veilige Handen'. Link: Gratis VOG Via bovenstaande link kunt u lezen of uw organisatie in aanmerking komt voor een gratis VOG. Meer informatie? Mail Elise Steunebrink
Lees meer

Medezeggenschap

| 6B's: Behouden

Mensen die zich vrijwillig inzetten, voelen zich betrokken bij de organisatie. Door de dialoog met de vrijwilligers goed te organiseren kan deze betrokkenheid nog beter benut worden. Welke vorm van medezeggenschap het beste bij een organisatie past, hangt af van verschillende factoren: de kenmerken van de organisatie, eigenschappen van de vrijwilligers, de gewenste mate van medezeggenschap en de onderwerpen waarbij de organisatie inbreng van vrijwilligers wil. En minstens zo belangrijk: wat willen de vrijwilligers zelf? Ook een belangrijke vraag is wat de organisatie met de inspraak van vrijwilligers wil bereiken. De mate van inbreng van vrijwilligers kan variëren van mee weten - mee denken - mee praten - mee beslissen tot beslissen. Vormen van medezeggenschap kunnen zijn: deelname aan overleggen, een zetel in de medezeggenschapsraad tot een eigen vrijwilligersraad. Op de website van NOV staat meer informatie over medezeggenschap van vrijwilligers.
Lees meer